SICIS

Historie této firmy se začala psát v roce 1987, kdy vznikla bez kapitálu a investic, pouze z vůle a nadšení zakladatele - Mauricio Leo Placuzzi. Jako název si zvolil akronym z latinského - "SIC Immensos Clarosque Inceptos Sommniavi", což se dá volně přeložit jako “Velkolepé dobrodružství, o kterém jsem snil”.

Firma SICIS vznikla v Ravenně - kolébce umělecké mozaiky v Itálii. Od roku 1987 se dnes vypracovala na samotný vrchol - nenajdete mozaiku srovnatelnou s jejími výrobky. Jako jediný výrobce si mozaiky vyrábí v Itálii - ostatní přesunuli svoji výrobu do Asie a kompletaci do východní Evropy. Mozaiky jsou originální vzhledem, velikostí, barvami i povrchy. Díky neomezené škále odstínů z nich vytváří jedinečné barevné mixy a dekorace.
Dekory realizuje podle individuálních návrhů umělkyně - absolventky Akademie umění v Ravenně se zaměřením na tvorbu z mozaiky. Vznikají tak dokonalé reprodukce uměleckých děl na zakázku - kamenné koberce, ornamenty na celé stěny, dekorace do bazénů a wellness.
SICIS neustále rozšiřuje svoji škálu - experimentuje s novými materiály a kombinacemi, nezvyklými formáty. Tvoří mozaiky ze skla, kamene, kovu, slinuté dlažby, smaltu.
Dnes mozaiku doplňuje i velkoplošnými obklady ze skla z originálními povrchy i vzhledem. To vše završuje zcela výjimečnou kolekcí nábytku a bytových doplňků.

Líbí se Vám tato značka?

Realizace z této značky