APPIANI

HISTORIE

Společnost Appiani, která byla založena v roce 1873 v Trevisu, byla vždy přítomna se svými výrobky na národním i mezinárodním trhu. Od výroby vlysů, dlaždic a cihel, za které získala řadu ocenění v Itálii i v zahraničí, se začátkem roku 1900 propracovala k výrobě dlaždic lisovaných z jílového prachu a vytvořila nové systémy pro zpracování a vypalování materiálů. V roce 1910 zahájil zakladatel Graziano Appiani výrobu prvních barevných keramických obkladů a vybudoval "vesničku Eden" pro život a blaho svých zaměstnanců, s domy, restauracemi, kinem a divadlem, a stal se tak příkladem osvíceného podnikání.

TRADICE

Během fašistického období se objednávky týkají podlah kasáren, hangárů, nemocnic a stanic. Po válečných událostech začala produkce slavné "červené kameniny", kterou se společnost vyznačovala v době poválečné obnovy a následujícího ekonomického boomu. V roce 1960 rodina Appiani zahájila inovační politiku a rozvinula spolupráci s architekty a designéry, jako jsou Giò Ponti a Pompeo Pianezzola. V následujícím desetiletí byl vybudován inovativní závod na výrobu glazovaných kamenin s exkluzivní technologií "monopressocottura". V devadesátých letech převzala společnost rodina Bardelli, známá značka v tomto odvětví, a obnovením starodávných tradic vyvinula výrobu keramické mozaiky. V roce 2000 bylo dosaženo celkové renovace výrobních závodů, zavedením nejvíce řízené automatizace a kompletní počítačové řízení.

KREATIVITA

Appiani je keramika pro architekturu s vysokým estetickým obsahem pro maximální vyjádření kreativity spojené s funkčností. Jednotlivé produkty a moduly, umožňují designerům volně vytvářet návrhy a kompozice silné dekorativní a architektonické hodnoty. Projekty, které hovoří o kreativitě života a vynalézavosti svých návrhářů.
Appiani znovu objevuje kouzlo starobylých materiálů, jako jsou mozaiky, a navrhuje barvy, formáty a povrchové úpravy pro vytvoření vícevrstvých povrchů a vícebarevného pozadí, které kombinují tvary a formáty tradiční keramiky.

TECHNOLOGIE

Produkce je zaměřena na doplňkové produkty, které lze navzájem kombinovat, realizivané za použití různých výrobních technologií.
"Monopressocottura" umožňuje získat keramické výrobky, jejichž glazury a jíly jsou lisované za sucha. Vysoká teplota výpalu zaručuje mozaice výjimečnou trvanlivost a odolnost, což je ideální pro obklady podlah a stěn, a to jak uvnitř, tak v exteriéru.
"Bicottura" jsou dva oddělené výpaly pro střep a následně aplikovanou glazuru. Díky této technologii se získají matné nebo lesklé povrchy s vynikající barevnou definicí převážně pro obklady.
"Glazovaná slinutá dlažba" se získává výpalem při velmi vysoké teplotě s kompaktním pokrytím povrchu vybranými a obzvláště tvrdými smalty. Používá se na podlahách v obytných a obchodních prostorech s mírným provozem.

Líbí se Vám tato značka?

Realizace z této značky

Podívejte se na kolekce APPIANI